Dél-Koreában járt a Magyar Nemzeti Táncegyüttes

Dél-Koreában járt a Magyar Nemzeti Táncegyüttes

Szöulban a Gangnam negyedben ropták a csárdást

 
A Magyar Nemzeti Táncegyüttes tavaly hívta meg Dél-Korea egyik legnagyobb táncegyüttesét, a Mutdance Company-t hazánkba, amely első koreai társulatként vett részt a 10. Nemzetközi Színházi Olimpia programjában. Ennek folytatásaként – és a két ország diplomáciai kapcsolatainak 35. évfordulója alkalmából – a magyar együttes szeptember második felében Dél-Koreába utazott, hogy ízelítőt adjon a kárpát-medencei táncokból. Turnéjuk befejezéseként a felhőkarcolók árnyékában, a Gangnam negyedben található Coex központ előtti szabadtéri színpadon mutatták be folklórműsorukat, amelyben legendás csárdások, erdélyi magyar és cigány táncok, üveges lánytánc, valamint a világ egyik legvirtuózabb férfitánca, a legényes is helyet kapott.
 
A véradók dala a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadásában
A véradók dala a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadásában

Véradást népszerűsítő videóklipet készített a Magyar Nemzeti Táncegyüttes, csatlakozva az Országos Vérellátó Szolgálat kampányához. A táncosok ezúttal Hrutka Róbert Artisjus- és Fonogram-díjas zeneszerző Csak egy hős című dalára adták elő Zsuráfszky Zoltán, a Nemzet Művésze és Zs. Vincze Zsuzsa Kossuth-díjas művészek koreográfiáját. A véradók dala további tizennégy ismert előadóművész közreműködésével született meg, és a véradás fontosságára, valamint a vérgyűjtés folyamatosságára szeretné felhívni a figyelmet.

bővebben
M. Nagy Emese: Táncról álmodó
M. Nagy Emese: Táncról álmodó

Táncról álmodom címmel mutatta be alkotói estjét Zs. Vincze Zsuzsa, május 17-én, a Nemzeti Táncszínházban. A reprezentatív előadáson több évtizedes, szerteágazó művészi tevékenységének – közel sem teljes – lenyomatát láthatta a közönség. A jelentősebb tematikus koreográfiák mellett a Magyar Nemzeti Táncegyüttes részleteket mutatott be azokból az egész estés táncszínjátékokból is, amelyeknek forgatókönyvírója és koreográfusa a friss Kossuth-díjas művész. Az előtérben az előadásokhoz készített jelmeztervezői munkákból nyújtottak ízelítőt, az előadás szünetében pedig Tánc-szín-játék című könyvét dedikálta.

bővebben